A kivonatot a levélből állítják elő, melynek hatóanyagai két csoportba sorolhatóak. Egyrészt ott vannak a flavonoidok (41 fajta flavonoidglikáz található benne), melyekből a legnagyobb mennyiségben kaempferol, quercetin, isorhamnetin és cumarsav található meg benne. Másrészt a terpenekről is kell szólni. A terpencsoportba tartozó hatóanyagok közül a Ginkgolid és a Bilobalid a legjelentősebbek. Ez a két hatóanyag kizárólag a Ginkgo bilobában fordul elő.
Egyre több kutatás vizsgálja ezeket a hatóanyagokat. A ginkgolidot 1932-ben egy japán kutató izolálta, majd alkotóelemeit a Nobel-díjas Corey különítette el 1988-ban. A legaktívabbnak a B jelzésű csoportot jelölte. A ginkgó levél tartalmaz még szerves savakat (ascorbinsav stb.) melyek a kivonat savi vegyhatását és vízben oldhatóságát teszik lehetővé.
A kivonatának gyógyhatásáról először Lan Mao írt 1436-ban. Itt még a külsődleges hatás az elsődleges: sebek, szeplők kezelésére javasolja. 1505-ben Lin Ven-taj ír a szájon át történő alkalmazásáról: gyomor-bélhurut gyógyítására ajánlja. Ben Cao Pin Huj Jing Jao c. 1505-ben megjelent leírásában hasmenés kezelésére ajánlja és "az agy jótevőjének " nevezi. első összefoglalását Li Si-csen írta meg 1596-ban, aki összegezte a kutatásokat és kiegészítette sajátjaival. szerinte a ginkgo biloba javítja az étvágyat, az emésztési zavarokat és serkenti az idegrendszert.
Tibetben Szangje Pucong láma írt a ginkgo bilobáról elsőként. Írásából kiderül, hogy a tibeti hagyományos orvoslásban vallásos meggyőződés és mágikus hit keveredik a többi távol-keleti orvoslás elemeivel, valamint Galenus tanainak nyomai is megtalálhatók benne. A ginkgóról leírja, hogy összehúzó (adstringes) gyógyszer, a légzőszervi panaszoknál, vérhas, emésztési zavarok és a szédülés elleni orvosságok alkatrészeként használták.
Már nemcsak a nyugati orvoslás, hanem a homeopátia tudománya is felfedezte a ginkgo biloba jótékony hatásait. A ginkgó sokoldalú, immunrendszert erősítő, gyógyító hatását a homeopátiás gyógykezelésben is felhasználják. A gyógyszerek készítéséhez szükséges "ősoldatot" a friss zöld ginkgó levélből sajtolással állítják elő. Ebből higítják kellő mértékben a gyógyszert. A ginkgót az agyi érelmeszesedés, a cukorbetegek érelváltozásai és a nikotinizmus következményeinek kezelésére használják. A ginkgó hatásának fokozására aranyat (aurum colloidale) adnak az "ősoldathoz".
A készítmény a Ginkgo biloba értékes, hatóanyagokra standardizált kivonatát tartalmazza magas, tablettánként 120 mg-os mennyiségben.
A ginkgo biloba kiváló értágító, javítja az agy vérellátását és a keringési problémákat.